Makine Tasarım ve İmalatı

Endüstriyel parça temizleme ve yüzey işlem sektöründe sistemlerin 3 farklı çalışma metodu vardır.

ultrasonik temizleme yöntemi; Sıvı içerisine gönderilen 28KHz/40KHz ultrasonik ses dalgalarının, yıkama tankı içerisinde oluşturduğu kavitasyon etkisi ile parça üzerinden kirliliğin hassas ve hızlı bir şekilde atılmasını sağlar. Ses dalgalarının su içerisinde oluşturduğu basınç farkları ile ortaya çıkan kavitasyon etkisi, temizlenecek parça üzerinde mekanik fırçalama etkisi yaratır. Bu fırçalama etkisi parçayı yağ, pas, çapak gibi partiküllerden ve bakteri, kan hücresi gibi organik kalıntılardan arındırır, oldukça hassas bir temizlik sağlar. Yıkanan parçaya hiçbir zarar vermez.

Sprey yıkama yöntemi; Kimyasallı sıcak solüsyonu pompa ile basınçlandırıp, nozüller üzerinden parça üzerine püskürterek temizleme işlemini gerçekleştirir. Bu tip makineler farklı kullanım alanlarına göre kendi içerisinde ayrılmıştır.

Daldırma yıkama yöntemi; Zorlu geometriye sahip, açık ve kör delikli parçaların temizliğinde tercih edilebilir. Sadece daldırarak temizleme işlemi gerçekleştirilemez. Solüsyona bir hareket verilmeli (vortex, ultrasonik) ya da parçanın hareket etmesi (döndürme ve salınım hareketi) sağlanmalıdır.

Her 3 parça yıkama yönteminde de size profesyonel bir hizmet sunmaktayız. Sistemlerinize göre tam otomatik PLC kontrollü parça taşıma sistemleri de bu makinelere entegre edilebilmektedir. Operatör inisiyatifini en aza indiren bu makineler, çok adetli, seri imalat yapan firmaların sıklıkla tercihidir.

Bünyemizdeki profesyonel mühendis ve teknisyen kadrosuyla müşterilerimizin her ihtiyacına uygun çözümler sunmaktayız.