Masaüstü Ultrasonik Yıkama Makineleri

UltraClean Ultrasonic Cleaner

Ultragold Ultrasonic Cleaner

Masaüstü ultrasonik yıkama makineleri, 1lt ile 28lt arası hacimlere sahip, küçük boyutlarıyla oldukça az yer kaplayan, kullanımı kolay ve özel bir kuruluma gereksinim duymayan cihazlardır. Bu segmentteki cihazlarımız, Hydra Ultrasonic Cleaner ve UltraGold Ultrasonic Cleaner olarak iki gruba ayrılmaktadır.

UltraClean Ultrasonic Cleaner ürünleri, dijital kontrol paneli ve full aksesuarları ile profesyonel uygulamalar için geliştirilmiştir.

UltraGold Ultrasonic Cleaner ürünleri, özelliklerinin opsiyonel olarak seçilebilir olmasıyla fiyat avantajı sağlayan ekonomik cihazlardır.

ultrasonik yıkama teknolojisi, temizlenecek parçaya hiçbir zarar vermeden mikron mertebesinde kiri yüzeyden uzaklaştırır. Yüksek güçlü ısıtıcıları ile ultrasonik banyo istenilen sıcaklığa çok kısa sürede ulaşır. Standart yıkama sepetlerimizin yanı sıra müşteri ihtiyacına yönelik özel fikstür ve aksesuar tasarımlarıyla parça temizliği ve diğer uygulamalarda oldukça rahat bir kullanım sunuyoruz.

ultrasonik banyolar, medikal sektöründe kontamine olmuş aletleri organik ve inorganik kalıntılardan arındırarak, sterilizasyon öncesi dezenfeksiyon sağlar. Aletler ön yıkama ile kaba kirlerinin arındırılmasının ardından, özel paslanmaz çelik sepetin içine konularak önceden solüsyonu hazır edilmiş ultrasonik banyoya daldırılır. Uygulama süresi, aletlerin kirlilik çeşidine ve miktarına göre değişir. Uygulama sonrası saf su ile durulanan aletler otoklavlarda sterilize edilmek için hazırdır.

Kimya alanında, laboratuvarlarda ince ve hassas temizliğin yanısıra sıvı homojenizasyonunda ve degassing uygulamalarında da kullanılmaktadır. Özellikle 10 cm derinlikteki 1,5lt 3lt ve 9lt modellerimiz bu alanda kullanılmak üzere sepetiyle beraber özel dizayn edilmiştir.

Otomotiv sektöründe, özellikle bakım amaçlı olarak, küçük boyutlardaki aksamları (yay, enjektör, zincir, rulman vb.) yağdan ve oksitten arındırmak amacıyla yaygın olarak kullanılır. Basınçlı suyun ulaşamayacağı girinti ve kör delikler rahatlıkla temizlenir. Fırça gibi mekanik etkinin olmamasından dolayı bu hassas aksamlar asla zarar görmez.